Hakkımızda

Yazar Takibi Gizlilik Sözleşmesi

Codeida, Yazar Takibi - Köşe Yazarları internet sitesi ve mobil uygulamalar (iOS ve Android) üzerinden sağladığı hizmetler kapsamında kullanıcılarının gizliliğine değer vermektedir. Kullanıcıların paylaştığı kişisel bilgiler ve bu bilgilerin güvenliği şirketimiz tarafından önemle korunmaktadır. 

Bu Gizlilik Politikası Codeida şirketi bünyesinde yer alan Yazar Takibi - Köşe Yazarları internet sitesi ve mobil uygulaması tarafından sağlanan hizmetler kapsamında toplanan kullanıcı verileri ve bu verilerin güvenliği ile ilgili bilgileri paylaşmak için hazırlanmıştır. 

Kullanıcılara Ait Hangi Veriler Toplanmaktadır?

Codeida şirketi bünyesindeki Yazar Takibi - Köşe Yazarları internet sitesi ve mobil uygulamaları kullanıcılarından 2 tür veri tipi toplanmaktadır:

1. Kullanıcılara ait kişisel veriler: Erişim sağlanılan IP adresi, üyelik için kullanıcı tarafından girilmiş olan e-posta adresi, ve teknik aksaklıklar gibi konularla ilgili kullanıcılar tarafından tarafımıza iletilen bilgiler  

2. Kişisel olmayan veriler: Teknolojik altyapıları analiz edip geliştirmek veya kullanıcılara daha iyi deneyim sunabilmek amacıyla üçüncü şahıslar tarafından toplanılan kullanım bilgileri  

Yazar Takibi - Köşe Yazarları internet sitesi kullanıcıların internet sitesi özelliklerinden tam olarak faydalanabilmeleri amacıyla çerezler kullanmaktadır.

Mobil uygulama kullanıcılarından ise kullanılan cihaz modeline göre farklılık gösterebilen bildirim izni istenmektedir. Kullanıcılar Yazar Takibi - Köşe Yazarları uygulaması tarafından bildirim almak istemedikleri takdirde cihazlarındaki ayarlar bölümünden izni iptal edebilmektedirler.

Kullanıcılara Ait Verilerin Toplanma Amacı Nedir?

Yazar Takibi - Köşe Yazarları internet sitesi ve mobil uygulamaları tarafından kullanıcı verilerilerinin toplanmasındaki esas amaç kullanıcıların üyelik oluşturarak kendilerine özel ayarlar (favori yazar takibi, bildirimler, vb) ve hizmetlerden faydalanabilmeleridir.

Kullanıcıların üyelik oluşturması durumunda üyelik oluşturmada kullandıkları kişisel bilgiler farklı bir kurumla paylaşılmamakta, reklam veya hizmet duyurusu amaçlı olarak kullanılmamaktadır.

Kullanıcılara Ait Veriler Nerede ve Nasıl Korunur?

Codeida şirketi bünyesindeki tüm internet siteleri ve mobil uygulamalar üzerinden toplanan kullanıcı bilgileri güvenli veri tabanlarımızda şifreli olarak güvenlik yazılımları eşliğinde  korunmaktadır.

Kullanıcılara ait bazı teknik veriler ise 3. Şahıslar tarafından (Google) analitik amaçlı olarak toplanır.

3.Şahıslara Ait Sayfalara Verilen Linkler

Codeida, Yazar Takibi - Köşe Yazarları internet sitesi ve mobil uygulamalar üzerinden 3. Kişilere ait internet sitelerine (gazeteler, köşe yazarları) linkler verebilmektedir. Fakat bu sayfalarda yer alan veya 3. Kişilerin tabi olduğu gizlilik politikalarının uygulanması hususunda hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. 3. Kişilere ait internet sayfaları kapsamındaki gizlilik politikaları, Yazar Takibi - Köşe Yazarları Gizlilik Politikası’ndan farklılık gösterebilir.

Yaş Sınırı

Yazar Takibi - Köşe Yazarları internet sitesi ve mobil uygulamalarının kullanımında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşını doldurmamış kullanıcıların verileri kasten kaydedilmemektedir. Fakat üyelik oluşturan kullanıcının yaşı tarafımızca bilinememektedir. 18 yaşını doldurmamış kişilerin verilerinin bizimle paylaşılması veli veya yasal temsilcilerin sorumluluğunda bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmamış şahısların, ebeveyn izni olmadan üyelik oluşturduğunu farkeden ebeveyn üyeliğin silinmesini talep etmesi durumunda gerekli işlem en kısa sürede yapılacaktır. Bu doğrultuda ebeveynlere çocuklarının online aktivitelerinin denetlenmesinde aktif rol oynamaları tavsiye edilmektedir.

İletişim

Gizlilik sözleşmesinde yer alan maddelerle ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız olması durumunda bizlere [email protected] e posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yazar Takibi Mobil Uygulamaları